4 Mayıs Cuma / 4 May Friday

ALT 29'59'' Part I 15.00
ALT 29'59'' Part II 17.30
bomontiada ALT
Part I 10 TL/ Part II 10 TL

Alt 29’59”, A Corner in the World’ün bomontiada ALT kürasyonu kapsamında Ocak 2018’de başlattığı kısa stüdyo işleri seçkisi. Her ay açık çağrıyla seçtiğimiz kısa işleri bir araya getiren bu program ile sizlere İstanbul’da üretim yapan sanatçıların 30 dakikayı geçmeyen işlerini sunuyoruz. Bu program, sahne sanatları alanında yeni üreticileri ve formları görünür kılma hedefimiz kapsamında ilham verici buluşmalara ev sahipliği yapıyor ve festival içinde de Dünya Düz? teması ile yer alıyor.

Alt 29’59’’ is a monthly short studio works selection we started in January 2018 under A Corner in the World x bomontiada ALT program. Alt 29’59’’ brings together short works of less than 30 minutes. We selected these specific works within an open call under the theme of the festival, Earth is Flat? This selection presents inspiring works and enhances the visibility of new creators and forms in the performing arts scene in Turkey.

Bir Kadın A Woman

18'
Talin Büyükkürkciyan Demirci

Işık Tasarım: Arek Nişanyan
Ses Tasarım: Kaan Yavuz
Dramaturji: Fulya Peker
Kostüm: Sıla Karakaya
Poster: Yusuf Burak Kurtoğlu
Yaratıcı Dansçılar: Buğra Can Şahin, Buse Çetin

 

Bu proje ilişkiler üzerine, çoğunlukla insanın kendi ruhuyla olan ilişkisi üzerine bir proje. “Dön, dön,dön ve kendine çarp, başkasındaki kendine çarp”. Buse Çetin

Light Design: Arek Nişanyan
Sound Design: Kaan Yavuz
Dramaturgy: Fulya Peker
Costume: Sıla Karakaya
Poster: Yusuf Burak Kurtoğlu
Dancers: Buğra Can Şahin, Buse Çetin

 

This project examines relationships but mostly the relationship with one’s own soul.  “Turn, turn, turn and hit yourself, hit the other that is within you”. Buse Çetin

Tuhaf Danslar Strange Dances

Funflows //@funflows_
20’

Tuhaf Danslar
FUnFlOws //@funflows_
Süre: 20’

Katılımcılar : Ahmet Onat, Didem Gökay, Emine Döșlü, Gizem Özkan, Ömer Uysal, Sinan Göknur

Yönetmen : Idil Kemer
Dıș göz : Leyla Postalcıoğlu

Performansın örüntüsü bir patchwork gibi kurgulanırken soyut ve kristalize olanın tansiyonunu ve oyunculluğunu yansıtmayı araştırır, sahte oyuncak seyirciler (pop up audience) gerçek seyircilerle aynı mekanı paylaşır.

Strange Dances

Funflows //@funflows_

Duration: 20’

Participants : Ahmet Onat, Didem Gökay, Emine Döșlü, Gizem Özkan, Ömer Uysal, Sinan Göknur

Director: Idil Kemer
Exterior Eye: Leyla Postalcıoğlu

The layout of the performance is like a patchwork, it enhances the tension between the abstract and the crystallized. Pop up audiences share the same space with the real spectators.

 

 

Altar

Can Bora
29’

Eserin normal süresi 85 dakikadır.’ 29’59’ için eserden show case olarak 25-29 dakika arasında özel bir tasarım gösterilecektir.

Çünkü tüm ruhlar dolanıp dururlar… Canı acıtan, daha sonra da ardında bir yarık bırakan tüm hayalet ve gizli güçler kuduruklaşırken, bir yandan da sahibini tekrardan hayata geri göndürmek için ellerinden geleni yaparlar.

Normal duration of the performance is 85’. For 29’59’’ program the performance was adapted to 25-29’.

…because all the souls wander around. All the ghosts and potential forces that give pain and leave a painful slit behind become furious while they do everything to bring the owner back to life.

Tasarım Design
Can Bora & Ufuk Şenel

Metin ve Performans Text and Perfomer
Can Bora

Hareket Tasarımı Choreography
Ufuk Şenel

In partnership with berika ve Ufuk Şenel işbirliği ile

Düşündüğümden Emin Olmadığım ŞeylerThe Things I am not Sure That I am Thinking

Hilal Polat
15’

Bütün geçmişi, mirası olan çeyizini her gün gittiği pazarda tek tek satmaya çalışan bir kadın vardır. Giderek kaybolan geçmişi, kimsesizliği ve yaşlılıkla yorulan bedeniyle tezgahının başında beklerken içindeki şarkıları susturamaz. N’olursa olsun gülümsemekten ve dans etmekten utanmayan bu kadının hayatına yolculuk etmeyi deneyen bu beden kuklası projesi içinde müzik, oyunbaz hikayeler ve zihnimizden belli belirsiz geçen anları bir araya getirir.

A woman tries to sell her wedding trousseau, her entire history and legacy, piece by piece everyday at the marketplace. As she waits at her stall with her gradually fading past, with her loneliness and with her aging, tired body, she cannot stop the songs in her head. Trying to take a journey into this woman’s life, who will not quit smiling and dancing no matter what happens, this body puppetry experiment brings together music, playful stories and moments that indistinctly pass through our minds.

Konsept, Tasarım ve Yönetim
Concept Design and Director
Hilal Polat

Proje Asistanı Project Assistant
Utku Kara

Projede ayrıca bir kukla oynatıcısı olacaktır.
A puppeteer will also be participating in the project.

Hayat kısa, kuşlar uçuyor… Life is short, birds are flying...

bir PRUFROCK projesi A PRUFROCK’s project
25’

Hayat kısa, kuşlar uçuyor… en yalın haliyle, bir süreliğine beraberce hayatı paylaşabilmeyi anlatıyor. Birlikte aynı yöne bakabilmeyi, birlikte durabilmeyi, birlikte dokunabilmeyi hatta gökyüzünde kuşları beraberce izleyebilmeyi…

Life is short, birds are flying… talks about how to share a life for a while, at its purest. to look in the same direction, to stand together, to touch together even to watch the birds in the sky together…

Konsept ve Koreografi
Consept and Choreography
Ufuk Şenel

Performans Performance
Yiğit Ürkmez, Ufuk Şenel

Işık Tasarımı Light Design
Ayşe Sedef Ayter

Dış Göz Outside Eye
Leyla Postalcıoğlu

Kukeki

Ekin Tunçeli
10'

“Kadınlar çiçektir” klişesinden ilham alınarak tasarlanan eser paralel evrendeki 3 kız kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Eser, work in progress aşamasında olduğu için tek kişi performe edilecektir.

The piece is about 3 sisters from parallel universe, created with the inspiration that ” Women are flowers.” cliche. Piece will be performed by one dancer in the form of a “work in progress”.

Koreografi & Performans
Choreography & 
Performance
Ekin Tunçeli

Kostüm Costume
Ayça Canan