Fatih Gençkal Türkiye Turkey

5 Mayıs Cumartesi / 5 May Saturday

15.00
bomontiada ALT Performans Odası
Turkish / English (surtitles)
30 TL / 20 TL

(Ellipsis), Euripides’in tragedyası Troyalı Kadınlar’dan yola çıkarak bugünü ve bir jenerasyonun hissiyat dünyasını eşeliyor. ‘Sahne-dışı’ etmenlerce dönüşen bir mekan ve buna tepki veren bedenler üzerinden antik metinler ve  durumları bugüne ait göçmen tanıklıkları, astrolojik metinler ve çağdaş sahne konvansiyonları ile yan yana koyarak algılaması ve tepki vermesi güç bir evren kuruyor. Bireyler, topluluklar, rastlantılar ve tasarımlar içinde kaotik bir düzende var olan insanı ve olasılıklarını düşünürken Tanrı’lar ve insanlar, yolculuklar ve felaketler, savaşlar ve kayıplar dünyasında bir anlam anarşisi yaratıyor.

Yapım
A Corner in the World X bomontiada ALT
Metin Düzenleme, Tasarım ve Yönetim
Fatih Gençkal
İcracılar
Onur Berk Arslanoğlu, Nezaket Erden, Ekin Tunçeli, Erkan Uyanıksoy, Fatih Gençkal
Işık Tasarımı Utku Kara
Kostüm Tasarımı Hilal Polat
Ses Tasarımı Eda Er
Yapım Asistanı Zeynep Ece Taşkın

(Ellipsis) sets off from Euripides’ tragedy Trojan Women to embark upon a journey into the subconscious landscape of our generation. It creates a peculiar yet familiar universe juxtaposing refugee testimonies, astrological texts and contemporary staging conventions with Greek Tragedy situations and texts where ‘off-stage’ elements manipulate the space and the bodies in it. Contemplating on individuals and communities, coincidence and patterns, it depicts humans and their possibilities in a chaotic world, thus creating an anarchy of meaning in a world of Gods and men, of journeys and disasters, war and loss.

Production
A Corner in the World X bomontiada ALT
Concept, Text Construction and Direction
Fatih Gençkal
Performers
Onur Berk Arslanoğlu, Nezaket Erden, Ekin Tunçeli, Erkan Uyanıksoy, Fatih Gençkal
Light Design Utku Kara
Costume Design Hilal Polat
Sound Design Eda Er
Production Assistant Zeynep Ece Taşkın

Fatih Gençkal, oyuncu ve yönetmen. A Corner in the World ve Studio 4 Istanbul’un kurucu genel sanat yönetmeni ve bomontiada Alt’ın eş-küratörü. Siyaset Bilimi, Oyunculuk ve Çağdaş Dans eğitiminin ardından oyuncu, dansçı, yönetmen, eğitmen, yönetici ve küratör olarak ulusal ve uluslararası alanda çalıştı. İcracı ve yönetmen olarak çalışmaları Theater Freiburg, TheaterFormen (Almanya), Julidans (Hollanda), PS122 (ABD) ve İstanbul Tiyatro Festivali başta olmak üzere pek çok festival ve mekanda sergilendi. Fatih, Yeni Tiyatro Dergisi Beklan Algan Ödülü adayı (2014) ve Direklerarası Seyircileri Yeni Mekan Yöneticisi (2015) ödülü sahibi.

Fatih Gençkal is a performer and performance-maker. He is the founding artistic director of A Corner in the World Festival, Studio 4 Istanbul company and co-curator of bomontiada Alt. With a background in Political Science, Acting and Contemporary Dance, he has been involved in performing, directing, teaching, cultural management and curating nationally and internationally. His performance and directing work has been seen in Theater Freiburg, TheaterFormen (GER), Julidans (NL), PS122 (USA) and İstanbul Theater Festival among others. Fatih is a nominee for New Theater Magazine Beklan Algan Actor Award (2014) and recipient of Direklerarası New Space Manager Award (2015).