Bağımsız bir festival olarak başlayan A Corner in the World, Türkiye ve yakın coğrafyalardan performans sanatları alanında çalışan sanatçıları bir araya getirmeyi hedefleyerek, 2015 ve 2016 yıllarında iki festival gerçekleştirdi. Bu deneyimler sayesinde sanatçılar ve seyirciler için bir buluşma platformuna dönüşen A Corner in the World, 2017 Mayıs - 2019 Ocak arasında bomontiada Alt’ın küratörlüğünü üstlendi. Şu anda bağımsız olarak farklı ortaklarla uluslararası projeler olmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

EKİP

Eş Direktörler

FATİH GENÇKAL

Oyuncu ve yönetmen. A Corner in the World ve Studio 4 Istanbul’un kurucu genel sanat yönetmeni ve bomontiada Alt’in eş-küratörü. Siyaset Bilimi, Oyunculuk ve Çağdaş Dans eğitiminin ardından oyuncu, dansçı, yönetmen, eğitmen, yönetici ve küratör olarak ulusal ve uluslararası alanda çalıştı. Performansçı ve yönetmen olarak çalışmaları Theater Freiburg, TheaterFormen (Almanya), Julidans (Hollanda), PS122 (ABD) ve İstanbul Tiyatro Festivali başta olmak üzere pek çok festival ve mekanda sergilendi. Fatih, Yeni Tiyatro Dergisi Beklan Algan Ödülü adayı (2014) ve Direklerarası Seyircileri Yeni Mekan Yöneticisi (2015) ödülü sahibi.

CLAIRE ZERHOUNI

Siyaset bilimi, İletişim ve Sosyoloji eğitiminin ardından, kültür yöneticisi, eğitmen, yazar ve küratör olarak çeşitli projelerde yer aldı. Epic Theater Ensemble (A.B.D), Le CENT QUATRE and the Arab World Institute (Fransa), the French Institute (Suriye/Türkiye), Siwa Plateforme (Fransa/Tunus), arthereistanbul (Türkiye), Sundance Institute (A.B.D) dahil olmak üzere farklı kurumlarla çalıştı. Makaleleri basılı ve online yayınlarda (Time Out Istanbul, Artradar, Yabangee) yayınlandı. Şu anda A Corner in the World’un yerel ve uluslararası alanda gelişimi üzerine çalışıyor ve bomontiada Alt’in eş-küratörlüğünü üstleniyor.

BURCU YILMAZ

Dansçı, eğitmen ve kültür yöneticisi. A Corner in the World için iletişim ve seyirci geliştirme konuları üzerine çalışıyor ve bomontiada Alt’ın eş-küratörlüğünü üstleniyor. Kültürel miras ve sanat yönetimi ve performans sanatları eğitimi aldı. Anadolu Kültür (Türkiye), Friche Laiterie (Fransa), Global Heritage Fund (A.B.D) gibi farklı ulusal ve uluslararası kurumlarda çalıştı. Dansçı ve oyuncu olarak Villa Theatre (Fransa) ve Altenburg Devlet Tiyatro’sunun (Almanya) projelerinde yer aldı. Yaratıcı dans, doğaçlama ve soundpainting üzerine çocuklar dahil olmak üzere farklı gruplar için eğitimler tasarlıyor. Aynı zamanda, ALTüst Eski Datça isimli yaratıcı mekânın ortak-kurucusu.

İLETİŞİM